Atopická dermatitida

Atopická dermatitida může nabývat různých podob a její rozpoznání je proto někdy velmi obtížné. Důsledkem toho je i značná rozdílnost údajů o jejím výskytu v odborné literatuře. Navzdory určitým obtížím však byla stanovena mezinárodně uznáváná diagnostická kritéria. Epidemiologické údaje o atopické dermatitidě byly v posledním období shromážděny do rozsáhlých vědeckých pojednání. Mezi nejpozoruhodnější zjištění patří fakt, že souhrnný počet nově zjištěných onemocnění (tzv. kumulativní incidence) atopické dermatitidy v průběhu několika posledních desetiletí výrazně stoupl u dětí do sedmi let. S tím souvisí i poznatek, že u 10 - 20% dětí s atopickou dermatitidou se později vyvíjí průduškové astma.

Zásadní souhrnná zpráva vycházející z údajů o 25.000 dětí pěti evropských zemí ukázala, že atopická dermatitida je velmi významným zdravotním problémem Evropy. V některých oblastech dosahuje celkový výskyt (prevalence) tohoto onemocnění až 24%. Rizika vzniku astmatických obtíží v dalších letech věku podle této studie dosahují 40 - 60%. Existují přesvědčivé důkazy o tom, že právě atopická dermatitida se stává zcela zásadním zdravotním problémem pro děti narozené po roce 1980.

Co to je Zyrtec, 10 mg/ml, perorální kapky, roztok

Zyrtec, 10 mg/ml, perorální kapky, roztok
(cetirizini dihydrochloridum)
Pro dospělé a děti od 2 let věku

Přípravek se používá u dospělých a u dětí od 2 let věku ke zmírnění nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy a ke zmírnění příznaků kopřivky.

Dávkování:

Dospělí a dospívající starší 12 let:
Doporučená dávka přípravku je 10 mg (20 kapek) jednou denně.

Děti ve věku od 6 do 12 let:
Doporučená dávka přípravku je 5 mg (10 kapek) dvakrát denně.

Děti ve věku od 2 do 6 let:
Doporučená dávka přípravku je 2,5 mg (5 kapek) dvakrát denně.

Zyrtec, 10 mg/ml, perorální kapky, roztok je léčivý přípravek k vnitřnímu užití volně prodejný v lékárně. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

Co to je Xyzal, 5 mg,
potahované tablety

Xyzal, 5 mg,
potahované tablety

(levocetirizini dihydrochloridum)
Pro dospělé a děti od 6 let věku
7 a 14 tablet

Používá se k léčbě onemocnění (příznaků) spojených s alergickou rýmou, včetně perzistující (přetrvávající) alergické rýmy a s kopřivkou (urtikarie).

Dávkování:

Obvyklá dávka pro dospělé a děti od 6 let je 1 tableta denně.

Xyzal, 5 mg, potahované tablety je léčivý přípravek k vnitřnímu užití, k dispozici jako volně prodejné v  lékárně jsou velikosti balení 7 a 14 tablet. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

Co to je Zyrtec, 10 mg, potahované tablety

Zyrtec, 10 mg, potahované tablety
(cetirizini dihydrochloridum)
Pro dospělé a děti od 6 let věku
7 a 20 tablet

Přípravek se používá u dospělých a u dětí od 6 let věku ke zmírnění nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy a ke zmírnění příznaků kopřivky.

Dávkování:

Dospělí a dospívající starší 12 let:
Doporučená dávka přípravku je 10 mg (1 tableta) jednou denně.

Děti ve věku od 6 do 12 let:
Doporučená dávka přípravku je 5 mg (1/2 tablety) dvakrát denně.

Zyrtec, 5 mg, potahované tablety je léčivý přípravek k vnitřnímu užití, k dispozici jako volně prodejné v  lékárně jsou velikosti balení 7 a 20 tablet. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

Pravidla a podmínky Zásady cookies Předvolby souborů cookies