Hledání nových strategií pro boj s alergiemi

"Bílá kniha" pojednává zejména o alergických onemocněních vyvolaných exogenními neinfekčními faktory, které jsou inhalovány, polykány, případně injikovány, nebo které přicházejí do kontaktu se sliznicemi. Patří mezi ně pylová rýma, celoroční alergická rýma, alergie na hmyzí bodnutí, lékové alergie, alergická onemocnění kůže, potravinové alergie a anafylaxe. Hodnotí také roli alergie u nespecifických a polysymptomatických onemocnění.

Přinejmenším v určitých obdobích hraje alergie mnoha astmatiků hlavní, naopak u některých případů kopřivky pravděpodobně méně podstatnou roli. Rýma může mít jak alergický, tak i nealergický původ. Sezónní alergická (pylová) rýma je výlučně důsledkem alergie. Mezi její vyvolávající alergeny patří obvykle roztoči a srst zvířat. Mnohé chronické rýmy však alergický podklad nemají. U řady pacientů se zdravotními problémy, které souvisejí s příjmem potravy, se vyskytuje pravá potravinová alergie. Ale u mnoha pacientů s podobnými příznaky žádné prokazatelné změny v imunitní odpovědi organismu nenajdeme. V takových případech je namístě diagnóza intolerance potravin.

Význam alergie se může měnit v průběhu času. Například u atopického ekzému jsou alergické faktory více patrné v dětském věku. Zásadní úloha alergologa pak spočívá ve zhodnocení poměru významu přecitlivělosti a nespecifických faktorů na vzniku příznaků. Takové zhodnocení významně ovlivňuje nejen následnou léčbu, ale i prognózu. Pro tento úkol jsou nutným předpokladem značné diagnostické schopnosti. Ty však zdaleka nejsou ve všech zemích Evropské unie na stejné úrovni.

Co to je Zyrtec, 10 mg/ml, perorální kapky, roztok

Zyrtec, 10 mg/ml, perorální kapky, roztok
(cetirizini dihydrochloridum)
Pro dospělé a děti od 2 let věku

Přípravek se používá u dospělých a u dětí od 2 let věku ke zmírnění nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy a ke zmírnění příznaků kopřivky.

Dávkování:

Dospělí a dospívající starší 12 let:
Doporučená dávka přípravku je 10 mg (20 kapek) jednou denně.

Děti ve věku od 6 do 12 let:
Doporučená dávka přípravku je 5 mg (10 kapek) dvakrát denně.

Děti ve věku od 2 do 6 let:
Doporučená dávka přípravku je 2,5 mg (5 kapek) dvakrát denně.

Zyrtec, 10 mg/ml, perorální kapky, roztok je léčivý přípravek k vnitřnímu užití volně prodejný v lékárně. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

Co to je Xyzal, 5 mg,
potahované tablety

Xyzal, 5 mg,
potahované tablety

(levocetirizini dihydrochloridum)
Pro dospělé a děti od 6 let věku
7 a 14 tablet

Používá se k léčbě onemocnění (příznaků) spojených s alergickou rýmou, včetně perzistující (přetrvávající) alergické rýmy a s kopřivkou (urtikarie).

Dávkování:

Obvyklá dávka pro dospělé a děti od 6 let je 1 tableta denně.

Xyzal, 5 mg, potahované tablety je léčivý přípravek k vnitřnímu užití, k dispozici jako volně prodejné v  lékárně jsou velikosti balení 7 a 14 tablet. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

Co to je Zyrtec, 10 mg, potahované tablety

Zyrtec, 10 mg, potahované tablety
(cetirizini dihydrochloridum)
Pro dospělé a děti od 6 let věku
7 a 20 tablet

Přípravek se používá u dospělých a u dětí od 6 let věku ke zmírnění nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy a ke zmírnění příznaků kopřivky.

Dávkování:

Dospělí a dospívající starší 12 let:
Doporučená dávka přípravku je 10 mg (1 tableta) jednou denně.

Děti ve věku od 6 do 12 let:
Doporučená dávka přípravku je 5 mg (1/2 tablety) dvakrát denně.

Zyrtec, 5 mg, potahované tablety je léčivý přípravek k vnitřnímu užití, k dispozici jako volně prodejné v  lékárně jsou velikosti balení 7 a 20 tablet. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

Pravidla a podmínky Zásady cookies Předvolby souborů cookies