Medikamentózní léčba

Díky farmaceutickému výzkumu bylo během posledních desetiletí dosaženo podstatného pokroku v léčbě astmatu a alergických onemocnění. Na rozdíl od dřívějších antagonistů H1-receptorů patří dnes k nejčastěji předepisovaným léčivům selektivní beta2 agonisté a inhalační kortikoidy.

Je však třeba poznamenat, že v předepisování kortikosteroidů, antihistaminik k místnímu použití a kromoglykátu jsou mezi jednotlivými evropskými zeměmi velmi výrazné rozdíly. Na jedné straně zde existují jednotná mezinárodní kriteria a směrnice pro léčbu těchto onemocnění (např. u bronchiálního astmatu). Na straně druhé všeobecně přetrvávají velmi podstatné rozdíly v péči o pacienty, které jsou dány hlavně podílem neodborných lékařů na léčbě. Kromě potřeby širšího rozšíření a zejména využití doporučovaných jednotných postupů by bylo žádoucí, aby se léčba uskutečňovala v úzké spolupráci praktiků a specialistů.

Imunoterapie může poskytovat určitou ochranu proti přírodním alergenům v procesu tzv. desenzibilizace. Ta je založena na pravidelně opakovaném a řízeném vystavení organizmu vyvolávajícím alergenům. Obvykle jde o injekce příslušného alergenu v optimálně stanovené koncentraci. Tato metoda je v různých zemích Evropské unie využívána v různé míře. Je obvykle účinná, ale je nutné ji provádět jen pod dohledem speciálně vyškoleného lékaře v prostředí, kde je dostupná urgentní intenzivní péče.

Co to je Zyrtec, 10 mg/ml, perorální kapky, roztok

Zyrtec, 10 mg/ml, perorální kapky, roztok
(cetirizini dihydrochloridum)
Pro dospělé a děti od 2 let věku

Přípravek se používá u dospělých a u dětí od 2 let věku ke zmírnění nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy a ke zmírnění příznaků kopřivky.

Dávkování:

Dospělí a dospívající starší 12 let:
Doporučená dávka přípravku je 10 mg (20 kapek) jednou denně.

Děti ve věku od 6 do 12 let:
Doporučená dávka přípravku je 5 mg (10 kapek) dvakrát denně.

Děti ve věku od 2 do 6 let:
Doporučená dávka přípravku je 2,5 mg (5 kapek) dvakrát denně.

Zyrtec, 10 mg/ml, perorální kapky, roztok je léčivý přípravek k vnitřnímu užití volně prodejný v lékárně. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

Co to je Xyzal, 5 mg,
potahované tablety

Xyzal, 5 mg,
potahované tablety

(levocetirizini dihydrochloridum)
Pro dospělé a děti od 6 let věku
7 a 14 tablet

Používá se k léčbě onemocnění (příznaků) spojených s alergickou rýmou, včetně perzistující (přetrvávající) alergické rýmy a s kopřivkou (urtikarie).

Dávkování:

Obvyklá dávka pro dospělé a děti od 6 let je 1 tableta denně.

Xyzal, 5 mg, potahované tablety je léčivý přípravek k vnitřnímu užití, k dispozici jako volně prodejné v  lékárně jsou velikosti balení 7 a 14 tablet. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

Co to je Zyrtec, 10 mg, potahované tablety

Zyrtec, 10 mg, potahované tablety
(cetirizini dihydrochloridum)
Pro dospělé a děti od 6 let věku
7 a 20 tablet

Přípravek se používá u dospělých a u dětí od 6 let věku ke zmírnění nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy a ke zmírnění příznaků kopřivky.

Dávkování:

Dospělí a dospívající starší 12 let:
Doporučená dávka přípravku je 10 mg (1 tableta) jednou denně.

Děti ve věku od 6 do 12 let:
Doporučená dávka přípravku je 5 mg (1/2 tablety) dvakrát denně.

Zyrtec, 5 mg, potahované tablety je léčivý přípravek k vnitřnímu užití, k dispozici jako volně prodejné v  lékárně jsou velikosti balení 7 a 20 tablet. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

Pravidla a podmínky Zásady cookies Předvolby souborů cookies